x

Кастратовиќ со цел “арсенал” против Криенс

metalurg-1

Металург во комплетен состав ќе настапи на првата средба против Криенс во рамките на второто квалификациско коло во Лига Европа. Сите тестови за коронавирус се негативни.

Екипата на Криенс допатува во Скопје вчера, а во 18.30 го одржа и својот тренинг во СЦ “Јане Сандански“.

Денешната средбата, во СЦ “Јане Сандански“, ќе се одигра со почеток во 20.45 часот. Средбата ќе ја судат Хрватите Матија Губица и Борис Милошевиќ, додека делегат ќе биде нашиот Камер Металари.

Реванш натпреварот е закажан на 29 септември во Цирих.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата