x

Кардиф не го испочитува семејството на Сала

sala

Аргентинскиот фудбалер Емилијано Сала животот го загуби во авионска несреќа во јануари 2020 година. Сала тргна од Нант кон Кардиф каде требаше да му се приклучи на новиот тим, но авионот се урна во Ла Манш.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата