Возач на камион на возраст од 36 години загина на регионалниот пат помеѓу селата Идризово и Петровец.

Како што информираат од МВР, 36-годишникот од скопското село Ржаничино уравувал камион при што излетал од патот во непосредна билизина на селото Дрма.

Од здобиените повреди, камионџијатa полинал на местото на настанот.

Екипа на СВР-Скопје извршила увид, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е дадено на обдукција.

извор: Makfax