Откако донесе одлука да се повлече од јавниот живот и да ја замени сцената со семеен живот, Камерон Диаз се чини дека престана да се грижи за изгледот.

Имено, русокосата актерка која важеше за една од најубавите жени е целосно запоставена.

Бидејќи сме навикнати да ја гледаме тип-топ средена, ова издание ги изненади фановите. Актерката е фотографирана на прошетка во Лос Анџелес, носејќи класични фармерки и црна маица што јасно ги истакнува насобраните килограми.

На мета на критика се најде и нејзината фризура која не е гламурозно стилизирана како што претходно беше случај.