Но, пред почетокот на мечот во центарот на вниманието се најде познатата порно актерка Миа Калифа, која е голем фан на Вашингтон. На нејзина мета овој пат се најде ѕвездата на Бостон, Ајзеа Томас, кого се обиде да го изрезили на социјалната мрежа „Твитер”, но не се надеваше дека тоа ќе и се удри од глава.

Еј, Томас, ќе ти дозволам да ги допреш моите гради, но само ако успееш да ги дофатиш, алудирајќи на тоа дека кошаркарот е премногу низок за да се занимава со овој спорт.

По оваа објава коментарите на „Твитер” беа брутални, а еден од нив сигурно ни Калифа не го очекуваше.

Ако ништо друго, твоите гради ќе му бидат поблизу на дофат отколку шампионската титула со Бостон. Па зошто да не, ци*ките кои ги поседуваш личат на баскет, гласеше коментарот на еден „твитерџија”.