x

Каланоски дел од Беласица

Антонио Каланоски ќе биде следното засилување за тимот на Беласица. По Робсон да Силва односно Арбен Тафа, офанзивецот ќе биде третото ново име во Струмица.

Тoј е искусен, 26. годишен играч кој досега во Македонската лига промени доста клубови. Почнувајќи од матичниот Охрид, преку Металург, Еуромилк, Борец, Струга, Напредок, Силекс, Победа, Локомотива, за да ете сеа се испроба и во дресот на Беласица.

 

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата