x

Како Македонија ја реши Швајцарија, кам-бекот во една минута (ВИДЕО)

screenshot_2-1

Македонската ракометна репрезентација ширум го отвори патот кон ЕП 2022 година, на гостувањето кај Швајцарија славеше со 23-25 и заедно со Данска се со перфектен скор од две победи во исто толку одиграни натпревари.

Со добра игра во последните 15. минути, нашите момци направија целосен пресврт, при негатива од три гола. Серијата беше 5-0 за 18-20. Македонија влезе во ритам, до крајот ја сочува предноста и сосема заслужено се радуваше на овој триумф.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата