x

Како во кунг-фу филмовите: Бисума го нокаутира Луис (видео)

bisuma

Брајтон го совлада Њукасл во 2.коло на англиската Премиер лига. Во 89 минута фудбалерот на Брајтон Ив Бисума проба да ја контролира топката но неспретно го удри новиот играч на Њукасл Џамал Луис.

Фудбалерот на Њукасл почна да крвари, а лекарите го шиеја неговото лице. Од ВАР собата реагираа и после повторената снимка му сугерираа на судијата да му покаже црвен картон на Бисума.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата