x

Како Ван Дајк, Чемберлејн, Алисон.. славеа по голот на Челзи кој им донесе титула (ВИДЕО)

Шампионската прослава во Ливерпул допрва следува. Но, оние кои се најзаслужни што по цели 30 години шампионскиот пехар од англиската елита ќе се врати во витрините на „Енфилд Роуд“, фудбалерите, вечерва заеднички го гледаа дуелот меѓу Челзи и Манчестер Сити и искрено се израдуваа на победата која ги направи шампиони на 7 кола пред крајот на сезоната.

На видеото кое се појави на социјалните мрежи, можат да се забележат Ван Дајк, Чемберлејн, Фирмино, Алисон и останатите момци од чеката на Клоп како реагираа на голот на Вилијан кој на Челзи му донесе победа, а на Ливерпул шампионска титула.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата