x

Каков човек е Роналдо, откриваат неговите соседи

Кристијано Роналдо целосно е фокусиран кон неговата кариера и фудбалот, па ретко открива што сака да прави во слободно време.

Неговите соседи во Торино за италијанските медиуми открија каков човек, тие се пријатно изненади од неговото однесување.

„Кај него нема забави, дружење со пријателите и соиграчите секој ден или пак дивеење со автомобилите во населбата. Тој е неверојатно мирен човек, истото се однесува за неговото семејство. Често пати игра со своите деца надвор, не премногу се тивки. Не предупредија дека фудбалерите носат немир, но тој е неверојатен. Сите сме изненадени колку внимава и навистина секој чест. Не очекувавме вакво нешто“, вели Елизабет Борел, која живее веднаш до куќата на Роналдо.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата