x

Каков фантастичен гол! Демек, на Фарски Острови не било интересно! (ВИДЕО)

Со оглед на тоа дека фудбал се игра само во Германија, Белорусија…, мораме по малку да ги следиме и настаните во првенството на Ф. Острови, што во нормални услови ни во сон не би го правеле.

Сепак и таму се играло фудбал, и таму се постигнувале супер голови. Ете синоќа во рамките од 3.коло меѓу Викигнур и Рунавик, Ари Олсен со фантастичен гол во 18.минута му донесе победа на Викингур од 1:0.

Па, нека каже некој дека на Ф. Острови нема што да се види.

Вреди да се погледне…

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата