x

Каков подвиг: Русинката Грачева губеше 1:6 и 1:5, спаси четири меч топки и на крајот победи!

varvara

Историја се случи вечерва на УС Опен. Имено младата русинка Варвара Грачева (20), направи нешто што веројатно никој не го направил претходно.

Имено таа од Кристина Младеновиќ губеше со 1:6 и 1:5 во сетови, потоа спаси четири меч топки, за да на крајот да победи со 2:1 во сетови. Прво тој сет што го губеше со 1:5 го доби со 7:6 а во третиот решавачки сет ја згази Младеновиќ со 6:0.

Секоја чест за Варвара.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата