x

КАКОВ ГОЛ НА ОТВОРАЊЕ НА ГОДИНАТА: „Ножичките“ на Иранецот кои го шокираа Челзи (ВИДЕО)

Уште на почетокот на 2020 година, гол за најавни ТВ-шпици. Иранецот Алиреза Јаханбакш постигна фантастичен гол со ножички на дуелот со Челзи за израмнување на 1:1. Гол кој веројатно уште од сега може да влезе во конкуренција за еден од најубавите во новата година. Погледнете:

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата