x

Какво изненадување! Лампард го пријави Петр Чех во тимот на Челзи за Премиер лигата

cech

Иако се повлече од активното играње фудбал минатата сезона, чешкиот голман Петр Чех не издржа долго во пензија.

Како што објавија англиските медиуми вечерва, Чех е пријавен меѓу 25-те фудбалери на Челзи кои ќе го носат дресот на лондонските „сини“ оваа сеозна. Дали тоа значи дека Чех наскоро ќе го видиме и како стартер на голот на тимот на Френк Лампард?

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата