x

Какви моменти: Дувњак само што не се расплака, солзи радосници и на трибините (ВИДЕО)

Неверојатен меч одиграа Норвешка и Хрватска. Ово полуфинале ќе го паметиме долго време, по продолженија и по голема битка на крајот славеа Лино Червар и неговите избраници, кои сосема заслужено се најдоа во финалето, шанса да дојдат до првото злато на европските првенства.

Домагој Дувњак најдобриот ракометар на Хрватска, не успеа да ги сокрие емоциите. Со солзи на очите, во неверување го доби признанието на играч на мечот. На трибините не беше ништо поразлично, солзи радосници можеа да се видат кај бројните фанови кои дојдоа да ги поддржат своите миленици.

Погледнете ја инфаркт завршницата.

 

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата