Вчера во доцните вечерни часови среде Нови Сад се случила несекојдневна тепачка меѓу две жени и еден маж. Според авторот на видеото, кое стана вирално, инцидентот се случил во центарот на градот, а освен што мажот го извлекол подебелиот крај едната од жените дури и била вооружена. 

Причината за тепачката не е позната, а наводно кавгата ја почнале жените меѓу себе. Што се случувало понатаму не е познато, освен што се гледа дека на крајот мажот бега како попарен. 

Fizički obračun na Bulevaru oslobođenja, jedna od žena navodno je posedovala nož#nsuzivo #novisad#srbija pic.twitter.com/mKYJizJrhY