Познатата италијанска новинарка Дилета Леота повторно ги запали социјалните медиуми.

Сексипилната новинарка не пропушта да тренира дури и на Божиќ, но овој пат отиде еден чекор подалеку.

Атрактивната Италијанка објавивидео како џогира, а на себе носеше само спортска маица која очигледно и беше премала.

После џогингот,  Италијанката замина да се опушта во базен.

Нејзините следбеници на Инстаграм беа воодушевени од тоа што го покажа убавата Италијанка во ова кратко видео.