Во текот на изминатото деноноќие (17/18.08.2020 година) на територијата на државата по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 379 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.

извор: Makfax