Полицијата за еден ден казнила 624 лица за неносење маска.

МВР соопшти дека во текот на изминатото деноноќие (15/16.12.2020 година) на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 624 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.

извор: Makfax