Во текот на изминатото деноноќие по однос на мерката за носење заштитна маска регистрирани се 423 прекршоци, информираат од МВР.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.

извор: Makfax