x

Казна од 5.000 долари на Патрик Беверли за „лоша глума“

Еден од најдобрите одбранбени играчи во НБА лигата, Патрик Беверли, заработи парична казна од 5.000 долари поради обид да исценира фаул од Џејмс Харден во мечот меѓу Л.А. Клиперс и Хјустон.

Ова е вторпат сезонава Клиперс да добијат ваква казна поради „лоша глума“.

Беверли е познат и како проблематичен играч, кој ги користи сите сретства да го запре ривалот.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата