x

Кавани ја одбра следната дестинација

Едисон Кавани по примерот на неколку фудбалери на ПСЖ го напушти прази и се врати во својот роден град Салто, кој се наоѓа на границата меѓу Аргентина и Уругвај.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата