x

И Црна Гора има шампион – Будуќност

И Црна Гора има нов шампион. Од синоќа нов фудбалски првак на оваа земја е екјипата на Будуќност.

Тимот од Подгорица синоќа и математички го обезбеди шампионскиот наслов, откако второпласираната Сутјеска загуби од екипата на Искра. Претходно Будуќност славеше над екипата на Ком со 1:0 со голот на Зарубица.

Ова е четвртата титѕула за Будуќност кој има недостижна предност од 20 бода пред Сутјеска која останува втора на табелата.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата