Една од најпопуларните пејачки на Балканот, Сека Алексиќ живее сосема поинаку од сите балкански ѕвезди. Таа не сакаше да живее во Белград, туку во Пазова, каде има прекрасна куќа. Но, сите се прашуваат што се крие позади сето тоа?

– Кога се преселив во Пазова, некои ме исмеваа што градев куќа среде нива. Така е, опкружен сум со пченка, од две страни. Живеам на нива, но среќна сум поради тоа. Далеку сум и од центарот на Пазова. Ништо не ме врзува за Белград, ќе одам брзо ако е потребно. Верувајте – не би ја сменила таа слобода, мир, шумот на водата за ништо на светот – изјави Сека Алексиќ

Таа исто така рече дека најмногу работи во нејзината луксузна гардероба бидејќи, како што рече, тоа е најтивкиот дел од куќата.

Таа исто така истакна дека соседите ја гледаат во поинакво издание од она во кое таа се појавува на телевизија.

– Во Пазова буквално излегувам од куќата излитена, во широк фустан, можеби дури и извалкан со храна за бебиња – зборуваше таа.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

☀️?☀️

A post shared by SEKA ALEKSIĆ (@seka_aleksic) on

А, Сека Алексиќ на својот Инстаграм често покажува како изгледа нејзиниот луксузен дом далеку од градската врева, а дворот е нејзината оаза на мирот и местото каде го поминува поголемиот дел од своето време.

Дворот е со огромни палми и зеленило, лулашки има насекаде за релаксација, како и лежалки, додека во центарот има базен.