x

И Ривалдо се огласи по срамниот пораз на Барселона

rivaldo-i-messi

Барселона е на мета на критики не само на новинарите и фановите, туку и од страна на некогашните ѕзведи на овој гигант. Срамниот пораз од Баерн Минхен (2-8) во јавноста се огласи Ривалдо, кој дресот на овој тим го носеше 1997 до 2002 година.

„Нејмар е играч каков што и треба на Барселона, има силен менталитет и не е важно дали игра со меси, за разлика од другите кои чувствуваат ранливи покрај Меси. Проблемот на Барсеона овие години се засилувањата. Секогаш ги чинат многу пари, а на теренот не прават разлика“, порача Ривалдо.

За Барселона следи период на неизвеснот, раководството покрај новиот тренер ќе мора да направи големи промени во составот.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата