Честитки за избраниот претседател на САД Џо Бајден. Бајден беше вистински пријател на Грција и сигурен сум дека под негово претседателство односите меѓу нашите земји ќе станат уште посилни, пишува на Твитер грчкиот премиер Киријакос Мицотакис.