x

И Манчестер Сити тргна по Меси

mesi-si-odi

Откако се појави информација дека Реал Мадрид испратил понуда со Лионел Меси, се појави нова шпекулација.

Барселона ја одреди цената за Меси, таа изнесува неверојатни 700 милиони евра, но ако некој може да ја плати, тоа е Сити.

Секако мора да бидат сигурно дека нема да добијат никаква казна.

Од друга страна прашање е дали Меси сака да го прифати овој трансфер, тој нема да има ништо против да соработува со Гвардиола.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата