x

И Ливерпул “закачи“ КОРОНА!

liverpul-korona

Коронавирус во Ливерпул. Се уште европскиот првак и шампионот на Премиерлигата се соочува со Ковид-19. Официјално најмалку еден член на експедицијата на “редси“, која се наоѓа на подготовки во Австрија е позитивен на тестовите, но не се кажува дали е тоа фудбалер или член на клубот. Тоа значи дека Ливерпул не се враќа во Англија, туку и во наредните денови ќе остане во Австрија. Тоа лице ќе биде изолирано, а сите во делегацијата на “редси“ ќе бидат тестирани на секои три дена.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата