x

И Леванте го запре Реал Сосиедад (ВИДЕО)

levante-sociedad

Кризата на довчерашниот лидер во Ла Лига, Реал Сосиедад, продолжи и на вечерашното гостување кај Леванте. И петти меч во низа, Сосиедад не знае за победа, а по поразот кај Барселона од пред три дена, денеска дојде уште еден на гостински терен кај Леванте.

Без Барди кој се уште е на рехабилитација, Леванте со головите на Марти и Де Фрутос дојде до само третата победа сезонава.

Вечерва Виљареал на гости славеше кај Осасуна со 3:1.

 

Standings provided by SofaScore LiveScore

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата