Синот на Џорџ Сорос, Александар на Твитер објави фотографија од средбата со македонскиот премиер Зоран Заев, во најскапата и најлуксузна винарија во близина на Скопје.

„Одлично потрошено време со премиерот @Zoran_Zaev, разговаравме за неискористениот економски потенцијал на Северна  Македонија и за зајакнување на регионалната соработка во корист на сите северномакедонски граѓани“, напиша Александар Сорос на Твитер.