x

И жените знаат да шутнат силно, право во судијката! (ВИДЕО)

udrat-silno

Неверојатна сцена се одиграла викендов на натпреварот на женските екипи на Реал Мадрид и Атлетик Билбао. Во главна улога била извесна Сара Фернанез, фудбалерка на гостите која толку силно ја шутнала топката, како што може да се види од видеото, што судијката паднала на терен како покосена. Секако дека не беше намерно, но повредена судијка не можела да го заврши овој натпревар.

Значи и жените знаат да шутнат силно.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата