Често сака на друштвените мрежи да ги почести своите фановите со провокативни фотографии.
Атрактивната блондинка е голем фан на најважната споредна работа на денешницата, а моментно е во врска со аргентинскиот интернационалец Мануел Итурбе, кој игра на позајмица во премиерлигашот Бурнемаут.

Пред да легне во креветот на Аргентинецот, убавицата јавно изрази желба дека сака да му одржи еден тренинг на голгетерот на шпанскиот фудбалски гигант Реал од Мадрид, Кристијано Роналдо. Но, не успеа во својата намера, што не значи дека би му простила доколку добие шанса да ги покаже своите фудбалски квалитети на најголемата ѕвезда на “кралевите“.