x

Италијански новинар: Пандев за Џенова, е исто како Роналдо за Јуве!!!

Еден од најпознатите новинари во Италија, Сандро Сабатини, уште еднаш е восхитен од играта на Македонецот Горан Пандев. Тој имаше само пофални зборови за настапот на ГРАНДЕ Пандев на синоќешниот меч меѓу Удинезе и Џенова, во кој само благодарение на Македонецот, гостите одиграа 2:2 и освоија голем бод.

Горан Пандев е голем шампион, тој ги менува вашите игри во вашиот тим. Можам да кажам дека Пандев за Џенова, е тоа што е Кристијано Роналдо за Јувентус“ истка Сабатани во своето излагање за Радио спортива.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата