Портпаролот на СВР Велес Верoљуб Додевски информира дека вчера 11.11.2020 год. во Полициската станица Велес Т.И.(32) од Велес пријавила дека, околу 20.00 часот на 10.11.2020 год. нејзината тринаесетгодишна ќерка се оддалечила од нивниот дом.

Се работи на пронаоѓање на лицето.