Четириесет и двегодишно лице од Чаир пијавило дека од дома се оддалечил неговиот 17-годишен син.

МВР јави дека на настанот претходела семејна расправија околу неговата љубовна врска.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на малолетното лице.

извор: Makfax