Исчезнато е 16-годишно девојче од СОС-Детското село.

Според полицијата, вчера во 04.00 часот во Полициската станица Гази Баба, старателка во СОС-Детско село пријавила дека од установата се оддалечила Д.И.(16) од Скопје.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.