Социјален работник од домот „25-ти Мај“ вчера пријавила во полиција дека на 25.03.2018 година од домот во непознат правец се оддалечил 12-годишен штитеник од Кавадарци.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

извор: Makfax