x

ИСТОРИСКИ МОМЕНТ: Четири судијки на средбата Брегалница-Кит Го

irena-e1607010974302

Средбата Брегалница – Кит Го закажана за во сабота во рамките на Втората македонска прва лига ќе ја водат четири судијки, на чело со Ирена Велевачкоска од Прилеп.  Велевачковска суди и на меѓународни средби, а за овој меч таа ќе има помош од асистентките – Билјана Миланова, Елена Илиевска Соклеска и Ивона Пројковска, сите од Скопје.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата