x

Историскиот гол на Пандев номиниран од УЕФА за најубав во баражите во Лигата на Нации (ЛИНК)

elmas-pandev-nestorovski-radost

Горан Пандев ја има номинацијата за најубав гол во Лигата на Нациите. Очекувано, прекрасната акција за погодокот и победата над Грузија, беше номинирана од страна на УЕФА за најубав гол.

Покрај оној на Пандев, во конкуренција се и Доминик Собослаи од Унгарија, Михаел Дуриш од Словачка и Рајан Кристи од Шкотска.

Изборот на најубави голови во баражите може да го видите на следниот ЛИНК.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата