x

Историска вечер за Леброн Џејмс (ВИДЕО)

ЛА Лејкерс беа поразени од Филаделфија со 108:91, но овој меч ќе биде запаметен по остварувањето на Леброн Џејмс.

Средбата ја заврши со 29 поени и го мина Коби Брајант на вечната листа на стрелци. Џејмс стигна до бројката од 33.655 поени, пред него се Карл Мелоун со 36.928 и Карим Абдул-Џабар со 38.387.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата