x

Интер на Бекам испиша историја

81210954_2562064604037373_3673954932447867907_n-1

Новоформираниот тим на легендарниот фудбалер, Дејвид Бекам ја запиша првата победа во МЛС-лигата.

Интер во Мајами со 3-2 го совлада Орландо, па стигна до првиот триумф по пет порази во низа на стартот на новата сезона.

Каранза беше стрелец на два гола, еден постигна Пизаро во победата која ќе влезе во историјата на овој тим.

Шанса за нови ободови Интер Мајами ќе има за четири дена на гости против Атланта Јунајтед.

 

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата