x

Интер го испрати Лазаро на позајмица во Борусија (М)

lazaro-inter

Само шест месеци откако го ангажираше од Херта Берлин, Интер го враќа Валентино Лазаро во Германија. Тој следната сезона ќе ја мине како позајмен во Борусија Менхенгалбах.

Договорот е на една сезона, а потоа Менхенгладбах ќе може да го откупи по специјална цена, или да се врати во Интер по истекот на позајмицата.

 

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата