x

Интер ги бара овие двајца од Барса во трансферот на Лаутаро

Како наближува летото така се повеќе ќе се интензивираат преговорите за селење на Лаутаро Мартинез на Ноу Камп.

Коронавирусот поремети многу нешта, БАрселона е еден од најпогодените клубови во целава ситуација, и сигурно дека нема да се реши да даде стотина милиони долари кеш за еден играч.

Ќе се преговара за ненаква замена на играчи, а Интер наводно ги пикира, Нелсон Семедо и Алења.

И двајцата се млади и перспективни, ќе видиме дали БАрса ќе се одлучи да се откаже токму од нив.
„Лаутаро не инсистира на трансфер. Тој е среќен во Милано. Сепак, неговиот евентуачен трансфер ќе биде договор помеѓу двата клуба“ – вели италијанскиот новинар, Џанлука Ди Марцио, водечкиот по прашањата за трансфери на Апенинскиот полуостров.

 

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата