x

Интервенираше со глава заврши во болница (ВИДЕО)

1608458760-igrac-basela-loptu-udario-glavom-pa-zavrsio-u-bolnici-saigraci-su-nijemo-sve-posmatrali

Раоул Петрета играчот на шбајцарски Базел, заврши во болница откако се здоби со по малку бизарна повреда на мечот со Сетн Гален. Имено, италијанецот поптолно сам интервенираше рутински на една топка, како што прави впрочем секој дефанзивец многупати на натпревар но одеднаш се струполи на теренот и не можеше да се помести. Лекарите интервенираа, се увиде дека е нешто посериозно и тој беше пренесен во болница. Деталните прегледи покажаа повреда на вратот, која за среќа нема да има фатални последици но не се знае колку ќе одсуствува Педрета.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата