x

Имобиле: Емери нема поим од фудбал

Чиро Имобиле ја доживува својата втора фудбалска младост. НАјдобар стрелец е во Италијанскиот шампионат сезонава. Неговите голгетерски квалитети никогаш и не биле спорни, освен да речеме во периодот кога настапуваше за Севиља, каде што не доби вистинска шанса.

„Не играв воопшто, сакав да си заминам. Тренерот таму, Унаи Емери ме замоли да не си заминува во јануари, да почекам до летото, и ми вети шанса. Истата ми ја даде, а јас почнав да постигнувам голови. Потоа одеднаш повторно се најдов на клупата, и готаш сфатив дека тој човек воопшто не се разбира од фудбал. Едноставо нема поим што прави„ – изјави Имобиле.

 

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата