Вчера во 12.00 часот во СВР Скопје, Љ.К.(80) од Скопје пријавил дека на ул.„Благоја Стефковски“ бил измамен од две лица за сума од 9.100 денари. Едното лице се претставило дека е македонски државјанин и му кажало дека другиот е странец е дека направиле сообраќајна незгода. Според пријавеното, македонскиот државјанин му побарал пари за да ги провери парите на странецот дали се оригинални, а кои му ги давал за оштета. Како што е пријавено, откако им ги дал парите лицата побегнале. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информира полицијата.

извор: Makfax