Претседателката на Хрватска, Колинда Грабар Китаровиќ со нејзините прослави на погодоците на хрватските фудбалери го воодушеви целиот свет.

Секој погодок го прославуваше како да се наоѓа помеѓу обичните навивачи, а не во ложата со високите политичари и претставници.

Поради сето тоа, сите светски медиуми пишуваат токму за неа и нејзината харизматичност.

На социјалната мрежа Твитер се појави уште едно видео од хрватската претседателка како прославува со легендата на Хрватска, Давор Шукер, а ја уловил еден од претставниците на ФИФА во ложата, погледнете.