Попладнево се запали камион во близина на кружниот тек во Сарај, камионот бил целосно зафатен од огнот, пишува Алсат.

Засега нема извештаи за жртви и потешко повредени, нема ни информации дали камионот бил празен или натоварен со роба.

Детали се очекуваат подоцна.