Постојано наидувате на погрешни мажи, не можете да најдете личност што ви се допаѓа и која ве разбира?

Не се замарајте повеќе, хороскопот ќе ги олесни вашите проблеми и ќе го пронајде вистинскиот  маж за вас!

ОВЕН

Правите голема разлика помеѓу љубовта и сексот, затоа ви треба маж кој ќе може да ви ги даде и двајцата. Тој мора да биде подготвен да ви го посвети целото внимание, како во секојдневните обврски, така и во сексуалните фантазии. Ако тоа не успее, постои ризик да се обидете да пронајдете друг.

БИК

Сензуалноста на овој знак е веќе позната, а мажот кој ќе успее да ве воодушеви е оној кој ќе знае да одржува рамнотежа помеѓу вашите желби и романса.

БЛИЗНАЦИ

Вашиот мозок е најважната работа во врската, затоа барате личност која ќе ги исполни вашите интелектуални очекувања наместо физичките.

РАК

Ракот е премногу емотивен, расположението се менува сто пати во текот на денот. Затоа, вистинскиот човек за вас е оној кој има многу разбирање, толеранција и трпеливост.

ЛАВ

Вие сте силни и независни, најдете личност која ќе ви даде простор за вас и за вашиот развој.

ДЕВИЦА

Човек кој не се плаши од предизвици, кој има големи професионални амбиции, како и лични, е вистинскиот за вас.

ВАГА

Потребен ви е маж кој ќе ви покажува емоции, нежност и жртва секој ден. Од друга страна, тој мора да има способност да комуницира искрено и праведно.

ШКОРПИЈА

Скорпиите се сметаат за силни и доминантни. Затоа, мажот што ви се допаѓа мора да знае како да се справи со вашата енергија и страсти.

СТРЕЛЕЦ

Вие сте огнени и динамични, тешко е да ве „фати“. Вистинскиот маж за вас е оној кој ќе ве смири, кога ќе ве „удрат бубачки“.

ЈАРЕЦ

Вие сте многу воздржани кога станува збор за физички контакт, барајте маж со кого ќе се чувствувате слободни.

ВОДОЛИЈА

Не сакате отворено да ги покажувате своите чувства, па затоа е важно да пронајдете маж на кој ќе можете да му верувате. Ќе се опуштите полесно и ќе имате поголема слобода. Многу е важно да нема љубомора во врската.

РИБИ

Вие сте голем сонувач, ја идеализирате љубовта и поради тоа честопати сте повредени. Важно е да пронајдете маж кој ќе ве научи да разберете што е реалност.