Ако вашиот хороскопски знак е близнаци можете слободно да се сметате за среќни, бидејќи претставниците на овој знак имаат најголема шанса да се збогатат, пишува Дејли меил, повикувајќи се на резултатите од неодамнешното британско истражување. Истражувајќи ја внимателно листата на 1000-та најбогати луѓе во Велика Британија во моментов, аналитичарите откриле дека во неа преовладуваат близнаците – околу 9,9%. Истакнати претставници на овој знак се сер Пол Макартни, сер Том Џонс и Џејми Оливер, кои се родени во периодот меѓу 21 мај и 21 јуни.

Близнаците поседуваат способност брзо да се приспособуваат на нови ситуации и промени, тие поседуваат увид, остар ум и тактичност. Тоа се квалитетите кои придонесуваат за нивната финансиска стабилност и успешна професионална реализација.

Второ место на листата на оние кои имаат најголеми шанси да се збогатат се јарците со 9,6%. Нивните позитивни квалитети се напорна работа и упорност која изгледа дека им носи повеќе пари. Јарецот мрази мрзеливост и избегнува претерано работење, и ова е дефинитивно нивниот сериозен плус. Трети на листата се овните, кои сочинуваат 8,9% од листата на најбогатите луѓе во Велика Британија. Тие се разликуваат од другите од нивната определба и способност да донесуваат брзи одлуки. Додека нивниот ризичен апетит не е секогаш профитабилен, тие се уште можат да направат многу успеси.

На дното на листата се скорпиите, од кои само 6,5% се меѓу 1000 најбогати Британци. Претставниците на овој знак се љубители на моќ и борби, но честопати ова ја поттикнува зависта на другите.

Еве како изгледа целата листа: 

 • Близнаци
 • Јарец
 • Овен
 • Бик
 • Лав
 • Стрелец
 • Рак
 • Риба
 • Вага
 • Водолија
 • Девица
 • Скорпија